KİMDİR MESA ETİKET? Hızıyla şaşırtan, güven veren kurumsal yapısıyla ve dürüstlüğüyle tüm müşterilerine eşit değer veren, sattığı her bir etiketin arkasında duran ve satış sonrası verdiği sınırsız destekle, iş birliğini daima üst seviyede tutan Türkiye’de yerleşik bir iş ortağıdır Mesa Etiket... Sizin işinize; sizin gözlüğünüzle bakabilen bir iş ortağı.

Kapasitelerini artıracaklarını ifade eden Başöz, “Buna yönelik bazı yatırımlar yapmayı düşünüyoruz ve teknolojik iyileştirmeye önem veriyoruz” dedi.

Tekstil etiketleri ve aksesuarları alanında faaliyet gösteren Mesa Etiket, dokuma etiket, dijital baskı etiket, dijital baskılı kurdele ve şeritler, arma, dokuma şerit, promosyon ürünleri gibi kalemlerde yıllık ortalama 300 milyon adet üretim yapıyor.

Mesa Etiket’in Anadolu’da kurulan ilk etiket firması ve bu işin okulu olduğunu söyleyen şirket ortağı ve genel koordinatörü Bilge Başöz, bu yıl ve sonrası için en büyük hedeflerinin yurtdışındaki pazar paylarını artırmak olduğunu belirtti.

Kapasitelerini artıracaklarını ifade eden Başöz, “Buna yönelik bazı yatırımlar yapmayı düşünüyoruz ve teknolojik iyileştirmeye önem veriyoruz. Ancak bu yatırımlarımızın miktarı ve içeriği, bu yıl sonunda elde edeceğimiz rakamsal verilere göre şekil alacaktır. Ayrıca dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik gelişmelere göre belirlenecektir” şeklinde konuştu.

Firma olarak daima üretimlerinin arkasında olduklarını vurgulayan Başöz, bu sayede sektörün önde gelen isimlerinden birisi olduklarını ve dünya pazarlarına açıldıklarını kaydetti. Yeniliklere açık bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Başöz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplamda 49 kişilik istihdamımızla aylık üretim kapasitemiz 25 milyon adet. Fakat bu kapasite üretilen ürünün özellikleri ve işçiliğine göre değişebilir. Üretimimizi ağırlıklı olarak iç piyasaya veriyoruz. Ancak iç piyasanın bizi büyütmediğini, aksine aşağıya çektiğini gördüğümüzden beri ihracat oranımızı artırmaya yönelik bazı stratejiler geliştirdik ve her yıl ihracat oranımızı artırdık.

Ayrıca 3 yıldan beri de iş süreçlerimizde ve otomasyonumuzda sürekli iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu yatırımlarımız sonucunda da verimliliğimizi, karlılığımızı, müşteri memnuniyetimizi artırmayı hedefliyoruz.

Yaşanılan ekonomik krizin yansımaları sonucu 2010 yılında ciromuzu ancak yüzde 1.12 oranında, ihracatımızı da yüzde 1.5 oranında artırabildik. 950 bin TL tutarında yeni makine yatırımları yaptık. Geçtiğimiz yıl üretim miktarı 2010 yılına göre yüzde 8.32, ciromuz yüzde 11.91, ihracatımız yüzde 19 arttı. Bu yıl ilk dört ayda ise 2011 ilk dört ayına göre ciromuzda yüzde 3, ihracatımız da yüzde 28.5 arttı.